Wędkarska Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Po raz 32 odbył się koncert najpiękniejszej orkiestry – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po raz kolejny także członkowie Koła PZW Drzonowo wzięli udział w orkiestrowym graniu. Ogłoszono otwarte zawody w połowie troci, łososi i pstrągów potokowych. Aby wziąć udział w tych zawodach należało przeznaczyć datek na WOŚP – minimum 20 zł. Oczywiście wielu zawodników przekazało znacznie większe kwoty!!

W zawodach wzięło udział...dokładnie nie wiadomo ilu zawodników. Można było łowić w całej Polsce, gdyż zawody były korespondencyjne. Jedynie ci zawodnicy, którzy mieli blisko do miejsca zakończenia zawodów, to przyjechali tam, czyli do Ośrodka Domki nad Parsętą k. Ząbrowa. Na ognisko i posiłek przyjechało ponad 20 wędkarzy.

Wyniki zawodów okazały się dobre – złowiono 3 punktowane ryby. Tym razem były to przepiękne pstrągi potokowe. Trocie i łososie nie dały pokonać.

Pierwsze miejsce zajął Michał Bany ( pstrąg 54 cm!), drugie miejsce zajął Zygmunt Zaborski ( pstrąg 44 cm), trzecie miejsce przypadło Robertowi Giza (pstrąg 41 cm).Najlepsi w tym dniu wędkarze otrzymali talony na nagrody rzeczowe, a zwycięzca dodatkowo puchar.

Odbyła się też licytacja.

Podczas zakończenia zawodów posilono się bigosem oraz kiełbaskami pieczonymi nad ogniskiem.

Na zakończeniu zawodów otwarto puszkę, do której część uczestników wrzucała datki pieniężne.

Po przeliczeniu okazało się, że było w niej 1225 zł, które przekazano na konto WOŚP . Część zawodników przelała wpisowe na zawody bezpośrednio na konto Fundacji.

Uczestnicy zawodów dziękują:

- Ośrodkowi „Domki nad Parsętą” za gościnę w tym pięknym miejscu,